Web-im İçerik Yönetim Sistemi - Haber Sistemi

CMS (İçerik Yönetim Sistemi) genel olarak sitenizin içeriğini yönetmenizi kolaylaştırılan bu iş için özel geliştirilmiş sistemlerdir. Bu amaçla Web-im İçerik Yönetim Sistemi hazırlanmıştır. Nerde olursanız olun websitenize kolayca içerik-haber ekleyebilir, mevcut içeriklerinizdeki düzenlemelerinizi bir kaç dakikada yapabilirsiniz.

Arama Motorları Siteniz İçin Önemlidir

Programlamasını yaptığımız CMS sistemi tamamen arama motorlarına uygun, kullanıcılarında rahat okuyabileceği site adresleri, içerik açıklamaları vb. ile dizayn edilmiştir. Bu sayede siteniz arama motorlarında daha üst sıralarda çıkar ve daha çok kullanıcıya hitap ederek sitenize hit kazandırabilrsiniz.

- Web-im İçerik Yönetim Sisteminde yazınızı yazarak kaydet tuşuna basmanız yeterlidir. Arama Motorları için gerekli olan (SEO) veriler sistem tarafından yapılandırılarak bloğunuzun arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alabilmesine olanak tanır.

- Arama motorlarına uygun sayfa link ve açıklamalarınız yazınızı kaydettiğinizde otomatik olarak oluşturulur:

- Bu sayede içerikleriniz arama motorlarında http://www.sitenizinadi.com/haber_basliginiz.html gibi adresler kayıt edilir.

- Her içerik için kaynak, etiket, kategori vb. tanımlayabilirsiniz.

Reklam Alanları

- Sitenize özel tanımlanmış birçok standart boyuttaki reklam alanı tasarımın içinde mevcuttur. Bu alanlara ister kendi reklam kodunuzu isterseniz Google Adsense gibi popüler firmaların reklam kodlarını istediğiniz zamanlarda kendiniz ekleyebilirsiniz.

Gelişmi Resim Yükleme Aracı

- İçerik / Haber sitelerinin bir çoğunda sorun yüklenen resimlerin boyutlarının standart olmamasıdır. İçerikle bağlı olarak değişen resimlerin boyutlarını ayarlamak site yöneticisine vakit kaybettirir. Resimler ayarlanmaz ise site tasarımınında bozulmalara resimlerde bulanıklığa vb. sebep olabilirler.
Web-im CMS ile sitenize yüklediğiniz her resim tasarıma uygun olarak işlenerek gereken boyurlarda gösterildiği için resimlerinizde bulanıklık, kayma meydana gelmez, site tasarımınızda hiç bir bozulma meydana gelmez.

- Daha önce sitenize eklediğiniz resimler arasından arama yapabilirsiniz. Böylelikle benzer haberler için tekrar tekrar resim yüklemenize gerek kalmaz zamandan tasarruf edersiniz.

- Sitenize Tek Tek değil birkaç resmi birden aynı anda yükleyebilirsiniz (Haber içi ve dışında farketmez).

Haber Ek Dosyaları

- İçeriklerin altına ilgili dosyalarınızı (pdf, doc, xls vb.) kolaylıkla bilgisayarınızdan ekleyebilirsiniz.

Üstün Yetkilendirme Özelliği

Web-im CMS sisteminde normal CMS'lerde kullanılan tüm yetkilendirme özellikleri mevcuttur. Bu özelliklerin üzerine siz ana yönetici olarak istediğiniz sayıda yöneticiler vb. tanımlayabilirsiniz.

Diğer göz alıcı bir yetkilendirme özelliği ile eklediğiniz bir haberin sizden başka bir yönetici tarafından yanlışlıla silinmesini veya değiştirebilmesini önleyebilirsiniz.


Web-im İçerik Yönetim Sisteminde, içeriklerin puanlaması, okunma sayıları, sınırsız kategori ekleme, etiket ekleme vb. burada yazılmayan birçok standart özellik mevcut olduğundan ayrıca burada yazılmamıştır.

İçerik Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzları ve Detaylı Bilgiler İçin Yardım Sayfasına Gözatmanızı Öneriyoruz.

Web-im İçerik Yönetim sistemini kullanan örnek siteler için referanslar saymamıza gözatabilirsiniz.